Otwarcie o zdrowiu psychicznym dzieci i młodzieży - wywiad z Martyną Wojciechowską

Metody pracy i psychologia

Opis szkolenia

Zapraszamy na wyjątkowy wywiad, na którym poruszyliśmy temat związany z kondycją psychiczną dzieci i młodzieży. O skali cierpienia młodych ludzi, mądrych sposobach na rozpoznanie niepokojących sygnałów i niesieniu skutecznej pomocy rozmawiały: Martyna Wojciechowska — dziennikarka, podróżniczka i pisarka, prezeska UNAWEZA Foundation zaangażowana w projekty wspierające rozwój młodzieży i Iwona Nowak — doświadczony psycholog i terapeutka.

Mamy nadzieję, że ta rozmowa zachęci Was do zajrzenia do raportu z badania dotyczącego zdrowia psychicznego, poczucia własnej wartości i sprawczości wśród dzieci oraz młodzieży w wieku 10-19 lat przygotowanego przez MŁODE GŁOWY Fundacji UNAWEZA. Raport jest do pobrania ze strony mlodeglowy.pl.

Liczymy też na to, że będziemy mówić o zdrowiu psychicznym równie otwarcie, jak o zdrowiu fizycznym czy prawidłowym odżywianiu. Parafrazując Terencjisza, wszystko, co ludzkie nie powinno być nam obce. Nie wstydźmy się rozmawiać, zadawać pytania, prosić o pomoc, wspierać się wzajemnie i pomagać. Nie bagatelizujmy problemów, nie zamiatajmy ich pod dywan, tylko je rozwiązujmy, zanim staną się naprawdę duże.

Dla nowych użytkowników wywiad będzie dostępny po rejestracji -> https://ck.vulcan.pl/rejestracja

Szkolenie realizuje program

Profilaktyka w szkole - Wsparcie szkoły w działaniach związanych z profilaktyką wśród dzieci i młodzieży. Rozwój kompetencji nauczycieli w zakresie szeroko pojętej profilaktyki.