Interwencyjna lekcja wychowawcza dla uczniów z terenów objętych lub zagrożonych powodzią [26.09.2024, godz. 18:00]

Metody pracy i psychologia

Opis szkolenia

Doświadczenie ewakuacji, zalania domu lub samego zagrożenia zalaniem to sytuacje stanowiące czynnik ryzyka wystąpienia ostrej reakcji na stres, a w perspektywie kilku tygodni zespołu stresu pourazowego. Jednak nawet dzieci z terenów niezalanych, przez które fala powodziowa przeszła nie robiąc szkód, doświadczyły zdenerwowania i niepokoju rodziców, mogły słyszeć alarmistyczne komunikaty i doświadczyć silnego poczucia lęku czy bezradności.

Wraz z naszym ekspertem dr Beatą Rajbą przygotowaliśmy dedykowane spotkanie dotyczące wsparcia dzieci i młodzieży w tym trudnym okresie. Liczymy, że będzie to dla Państwa wsparcie w poprowadzeniu lekcji interwencyjnej, która pozostawi dziecku przestrzeń na opowiedzenie o swoich doświadczeniach, co ma walor terapeutyczny, daje nauczycielowi okazję, by wesprzeć dziecko i zmniejszyć ryzyko wystąpienia niepożądanych skutków psychicznych, a także pozwala w formie terapeutycznej, poprzez bajkę, rysunki i zadania manualne, poradzić sobie z trudnym doświadczeniem. Uwrażliwia również nauczyciela na nieoczywiste sygnały, które mogą świadczyć, że dziecko potrzebuje pomocy psychologa.

Webinarium jest bezpłatne i dostępne dla wszystkich osób zalogowanych do Centrum Kompetencji VULCAN.

Nie masz konta? Zarejestruj się bezpłatnie

POBIERZ SCENARIUSZ LEKCJI:

Dostępne terminyDostępne miejsca
2024-09-26, 18:00 - 2024-09-26, 20:00

Zapisy zamknięte

Zapisy do: 2024-09-26 16:00:00

Szkolenie realizuje program

Lekcje wychowawcze - Wsparcie wychowawców klas w przygotowaniu oraz realizacji ciekawych i ważnych tematów lekcji wychowawczych. Materiały zawierają video dla uczniów oraz scenariusze lekcji dla nauczyciela.